هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

سلام

16آذر امسال فکر می کنم برای بیشتر ما به یک خاطره تلخ تبدیل بشه ، مخصوصا برای اونهایی که به نوعی در صحنه ی ِاتفاقاتی که روز 15 آذر افتاد شرکت داشتند .

روز 15 بعد از اینکه  از محل حادثه سقوط c-130 به  منزل برگشتم و ناراحت  بودم از اینکه باز عده ای بیگناه در اثر سقوط هواپیما جانشون رو از دست دادند با فهمیدن ِ اینکه مسافران هواپیما خبرنگار بودن دلشوره ی ِ عجیبی به دلم افتاد که شاید یکی از عزیزان من هم که خبرنگار هست در اون هواپیما بوده و بعد پیگیری اتفاقات وجستجو در اسامی شهدای حادثه از طریق سایتهای مختلف و ادامه ی ِدلشوره ....... تا آخر شب که دیگه مطمئن شدم عزیز ما در اون پرواز نبوده .

نمی دونم این شهیدان چه قدر خوب بودن که همه فکر می کردن عزیزی از خودشون رُ  از دست دادن و اگه غیر از این بود تشییع پیکرهاشون اِنقدر با شکوه برگزار نمی شد .

و روز 16 آذر لابلای خبرهای مربوط به حادثه ی ِسقوط هواپیما، خبری در سایتهای خبری منتشر شد که منوچهر نوذری هم در گذشت .

در تمام روزهای تلخ کودکی نسل ما که بمباران بود وآژیر قرمز و پناهگاه وحرام بودن هنر وموسیقی وطنز، صبح های ِ جمعه برنامه ای از رادیو پخش می شد که مخصوص سن خاصی نبود و همه ی ِ ما ، هر هفته منتظر بودیم تا باز صدای (ملوٌن ) و (دست ودلباز) و شوخی های پر از خنده ی ِبرنامه صبح جمعه با شما رُ بشنویم و بعدها که بزرگتر شدیم ؛ شبهای 5 شنبه با حس وحال تمام می نشستیم پای ِ(مسابقه ی ِ هفته) تا هم اطلاعات عمومی خودمون رُ بسنجیم و افزایش بدیم و هم با شوخی های بجای نوذری لبخندی بر لبهامون بنشینه .

در این دو روز اتفاقاتی افتاد که باز در ذهن ما سوالاتی رُ  ایجاد می کنه که همه ما با اینکه جواب اونها رُ  می دونیم انقدر برای اونها جوابی از کسی نمی خوایم که باز در روز و روزهای بعد ، همین سوالات رُ  باید از خودمون بپرسیم .

ناراحتم از فوت نوذری، چون دیگه ظهور کسی مثل اون تکرار نا شدنیه . الان که این پست رُ می نویسم امیدوارم فردا تشییع پیکر نوذری هم مانند تشییع پیکر شهدای سقوط هواپیما با شکوه باشه .

و16آذر ، روز دانشجو ، برای همه ی ِ ما به یک خاطره ی ِ جمعی  تبدیل خواهد شد .

 

 

 

  
نویسنده : مهرداد ; ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٤
   

فرستادن به: Balatarin :: Donbaleh :: Facebook :: Twitthis :: 100C :: Del.icio.us :: Digg :: Friendfeed :: Technorati :: Subscribe to Feed

پيام هاي ديگران ()    +


Technorati Profile
  RSS 2.0