رابرت هیلیارد ، رسانه های گروهی

درباره نویسنده

 

 

 

رابرت اِل . هیلیارد ، شغل نویسندگی رسانه ای خود را در 1943 ، به عنوان یک گزارشگر ورزشی ،  شروع کرد و بعد از خدمت در جنگ جهانی دوم ، یک نویسنده گوینده رادیویی و درزمینه تلویزیون که نوظهور بود ، یک نویسنده کارگردان شد . پیش از شبکه های تلویزیونی ملی ، او نخستین نمایش را برای شبکه تلویزیونی Midwest (ایالات شمالی آمریکا از غرب اوهایو تا کوه های راکی) ، تنظیم و کارگردانی کرد .

هنگامی که در رسانه های نیویورک ، کار می کرد ، هیلیارد ، نخستین دوره آموزشی تلویزیون را در دانشکده بروکلین ، تاسیس کرد و دوره آموزشی رادیو- تلویزیون دانشگاه اَدِلفی را توسعه داد ، جایی که او یک دوره نویسندگی را در آن گذرانده بودکه مبنایی برای نوشتن کتاب او، نویسندگی برای رادیو و تلویزیون شد ، که اولین بار در 1962 به چاپ رسید و از طرف writer’s market (سایت فروش آثار نویسندگان) ، به عنوان یکی از ده کتاب برتر نویسندگی ، معرفی شد . بعدها او ، رادیو و تلویزیون را در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپِل هیل ، تدریس کرد .

هیلیارد ، بیش از 15 سال را در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در واشنگتن دی سی ، به عنوان رییس شاخه آموزش رسانه ای (عمومی) ، گذراند . او همچنین به عنوان رییس کمیته فدرال واسط رسانه ای که 25 آژانس و خبرگزاری فدرال را به کاخ سفید ، مرتبط می کرد و در ریاست گروه های رسانه ای و آموزشی فدرال دیگری ، خدمت کرده است .

در 1980 ، او نخستین رییس فارغ التحصیلی دانشکده اِمرسون شد ودر حال حاضر استاد دایمی هنرهای رسانه ای است . او عضو هیات رییسه ، عضو هیات مدیره و رییس کمیته و رییس پروژه تعدادی از سازمانهای حرفه ای ، بوده است و در کارهای اجتماعی ، از جمله به عنوان کمیسیونر کمیسیون ارتباطات ماساچوست ، عضو هیات مدیره آکادمی علوم و هنرهای تلویزیونی نیو اِنگلند و ریاست همایش مشورتی جامعه کابلیِ کمبریج ، خدمت کرده است . او عضو هیات مدیره کارگردان های بنیاد تحقیقاتی بنای یادبود آرمسترانگ است .

او لیسانس را از دانشگاه دِلاوِر ، فوق لیسانس و استادی هنر را از دانشگاه western reserve و PhD را از دانشگاه کلمبیا ، اخذ کرد . او 25 کتاب درباره رسانه منتشر کرده است ، از جمله با همکاری مایکل کِیث ، قرن رسانه ، تاریخچه ای درباره رادیو و وتلویزیون آمریکا ؛ سیستم های پخش رسانه ای جهانی ؛ امواج کینه : حق بنیادی دیدن و شنیدن رسانه ها  (Waves of Rancor : Tuning In the Radical Right) . او همچنین نویسنده زنده ماندن آمریکایی ها : تلاش دایم یهودیان بعد از آزاد سازی (Surviving the Americans: The Continued Struggles of the Jews After Liberation) است .

کار او در ارتباطات ، وقفِ صلح جهانی  ، فرصت برابر و عدالت عمومی بوده است ، هیلیارد مشاور دولت ، صنعت و آموزش در آمریکا و خارج از آن بوده است ، در تمام کشورها ، سخنرانی کرده است ، مقالات بسیاری به چاپ رسانده است و صدها سخنرانی درباره توانایی ها و وظایف رسانه ، از جمله در آموزش و امور جهانی ، ایراد کرده است .               

بعدی       فهرست  

 

+


Technorati Profile
  RSS 2.0